Rola animacji w scenografii i scenariuszu

Zapierająca dech w piersiach animacja nie tylko może być nowoczesną i atrakcyjną scenografią, ale także ważnym elementem scenariusza eventu.

Animacja w świecie poezji

Od wielu lat Kaizen Media wspiera multimedialnie Fundację Wisławy Szymborskiej i organizowaną co roku Galę, podczas której wręczana jest Nagroda imienia Noblistki. Nasze animacje są istotnymi elementami składowymi tego święta polskiej poezji.

Organizator bardzo słusznie sięga po animowane elementy, zyskując atrakcyjność formy i bardzo szeroki wachlarz zastosowań. Od scenografii, przez scenariusz po widoczność dla partnerów i sponsorów imprezy.

Animacja jako scenografia

Wrażenia

Zarówno w wersji 2D jak i 3D, animacja może wprowadzić element nowoczesności i innowacyjności do wydarzenia. Będąc jego scenografią, wyświetlaną na dużych ścianach LED, może być szczególnie atrakcyjna. Nie tylko dla młodszych uczestników eventu. Animacja może dodawać wyjątkowej wizualnej atrakcyjności eventowi.

Dynamiczne, kolorowe i ruchome elementy lepiej przyciągają uwagę uczestników konferencji, niż statyczna, zbudowana scenografia. Niezapomniane wrażenia mogą zapewnić efekty specjalne, takie jak ożywiane logotypy, animowane tło, czy interaktywne elementy. Animowane tło może wprowadzać uczestników w określony temat lub koncepcję wydarzenia. Może również wspierać narrację i przekazywać istotne informacje w ciekawy oraz przystępny sposób.

Animacja Kaizen Media – element tła Gali wręczenia Nagrody imienia Wisławy Szymborskiej 2022

Wszechstronność

Animacja może być stosowana w różnych kontekstach i na różne sposoby. Może służyć jako tło sceny, element dekoracyjny, narzędzie narracyjne, czy interaktywna forma rozrywki. Ta elastyczność daje możliwość dostosowania animacji do specyfiki eventu i celów organizatora.

Animacja jest łatwo skalowalna, zarówno pod względem rozmiaru, rozdzielczości (poziomej 16:9, jak i 9:16 w przypadku pionowych monitorów).

Animacja w rozdzielczości pionowej wyróżnia sponsorów eventu

Animacja może być dostosowana do różnych miejsc (scena, korytarze, kuluary) i przestrzeni eventowych, niezależnie od ich rozmiaru. Ponadto, w przypadku wydarzeń o zmiennym charakterze, animacja może być błyskawicznie dostosowywana do najważniejszych chwil imprezy. Ale o tym szerzej, w części „scenariuszowej”.

Koszty

W porównaniu z tradycyjnymi scenografiami, animacja może być tańszym rozwiązaniem. A do tego wielokrotnego użycia (np. jeśli mowa o serii imprez w różnych miastach lub lokacjach). Nie ma potrzeby budowania oraz transportu dużych i często kosztownych elementów scenografii. To może pomóc w zmniejszeniu kosztów związanych z produkcją, transportem, montażem i demontażem scenografii. Animacja pozwala również na łatwiejsze dostosowanie scenografii do zmieniających się treści wydarzenia.

Animacja Kaizen Media – element tła Gali wręczenia Nagrody imienia Wisławy Szymborskiej 2023

Animacja częścią scenariusza eventu

Animacja od lat towarzyszy prowadzącym Gale wręczania Nagrody imienia Wisławy Szymborskiej. Urozmaica wizualnie i merytorycznie fabułę wydarzenia. Pozwala uczestnikom eventu przenieść się w świat poezji, zobaczyć nominowane tomiki poezji, poznać ich autorów oraz oceny jurorów Kapituły Nagrody imienia Wisławy Szymborskiej.

Animacja tła sceny prezentuje nominowanego poetę i jego tomik poezji.
Animacja (z elementami wideo) jako element scenariusza. Prezentuje jurorów i ich oceny tomików poezji

Animacja ma potencjał! Wnosi dodatkową wartość do eventów, wspiera prowadzących w efektownym przekazywaniu informacji, angażuje publiczność i sprawia że impreza zapada na długo w pamięć…

Back to Top
Close Zoom
Context Menu is disabled by theme settings.
Masz pytanie? Zadzwoń!