Showreel od A do Z – realizacja krok po kroku

Showreel od A do Z – realizacja krok po kroku

Zaprezentowanie swoich umiejętności i dotychczasowych osiągnięć jest podstawą przyciągania klientów. Aby to zrobić, nie musisz już przygotowywać papierowych albumów czy zarzucać klienta dziesiątkami linków – showreel to sposób na pokazanie Twoich możliwości w sposób, od którego nie można oderwać wzroku.

Czym jest showreel?

Showreel, znany również pod nazwami showcase czy demo reel, to forma cyfrowego portfolio zamkniętego w krótkiej produkcji filmowej. Najczęściej przedstawia on możliwości i umiejętności konkretnego twórcy: reżysera, aktora, grafika i innych przedstawicieli kreatywnych zawodów. W ostatnich latach showreel coraz częściej staje się także domeną firm specjalizujących się w świadczeniu konkretnych usług: od organizacji wydarzeń, przez agencje mediowe, aż po specjalistycznych producentów.

Showreel oferuje szeroki wachlarz możliwości, które można wykorzystać w celu pokazania swojej działalności z zupełnie nowej perspektywy. Tego rodzaj materiały mogą bowiem zawierać w sobie najróżniejsze rodzaje multimediów: od prostych prezentacji ze zdjęciami, przez filmy z eventów, aż po filmy z drona czy animacje. Wybór zależy tylko i wyłącznie od preferencji i potrzeb klienta!

Realizacja materiałów typu showrell – case study

Materiały showreel mogą przybierać najróżniejsze postacie: od krótkich spotów po kompleksowe prezentacje, które przybliżą klientowi każdy aspekt działalności firmy. Możemy je zrealizować od A do Z, od fachowego poradnictwa po wpadający w oko efekt końcowy – co pokazuje przykład filmu typu showreel zrealizowany dla Best Image.

Case: showrell dla klienta z branży medialnej

Czas wykonania: 1 tydzień

Zastosowane rozwiązania: Animacje 2D z elementami 3D

Krok 1: analiza klienta

W tym przypadku naszym klientem nie był pojedynczy specjalista, ale cała agencja Best Image. Oferuje ona szeroki zakres usług mediowych dla wielu czołowych przedstawicieli z tej branży. Dzięki informacjom i materiałom dostarczonym przez klienta z łatwością mogliśmy zauważyć, że dysponuje on szeroką bazą dzieł, które pokazują szeroki zakres prowadzonych przez niego działań. Wśród nich były elementy, które większości odbiorców kojarzą się ze statycznym odbiorem: gazety, czasopisma czy posty na Facebooku.

Krok 2: dobór metody wykonania

Przygotowując showreel na potrzeby agencji Best Image zdecydowaliśmy się na połączenie dostarczonych przez klienta materiałów z nowoczesnymi technologiami. Postawiliśmy tutaj na produkcję animacji. Dzięki niej zamieniliśmy pozornie statyczne materiały w żywą i dynamiczną prezentację dotychczasowych prac wykonanych przez specjalistów Best Image.

Krok 3: realizacja projektu

Na etapie wykonania projektu wykorzystaliśmy dotychczasowe dzieła klienta i ułożyliśmy je w spójną prezentację. Aby zyskać zainteresowanie odbiorców i rozpocząć od ogólnej koncepcji, wykorzystaliśmy prostą, ogólną infografikę prezentującą zarys oferty klienta. Następnie przeszliśmy do pokazywania poszczególnych jej elementów, ożywiając jej elementy animacjami takimi jak:

  • Przewracanie stron
  • Przewijanie mediów społecznościowych czy artykułów na ekranach telefonów i tabletów
  • Dynamiczne przejścia wykorzystujące naturalne gesty (np. klikania) czy czynności (np. zmienianie kanałów telewizyjnych).

Końcowy showreel pozwolił kompleksowo przedstawić ofertę Best Image bez tracenia uwagi klienta na którymkolwiek etapie oglądania materiału.

Dlaczego warto wybrać showreel?

  1. Kompleksowa prezentacja bez nadmiaru informacji. Showreel zawiera wszystkie niezbędne informacje o działalności Twojej lub Twojej firmy, a jednocześnie nie wymaga ogromnych ilości czasu na zapoznanie się z ofertą.
  2. Działanie wizerunkowe. Showreel może stać się elementem wizerunku Twojej firmy. Zastosuj go jako tło w social mediach, dodatek do Twojego stoiska na targach czy element komunikacji z klientami – świetnie sprawdzi się w każdej z tych dziedzin!
  3. Jeden showreel, wiele możliwości. Showreel to więcej niż prezentacja – to sposób na pokazanie się z najlepszej strony, którą możesz podkreślić za pomocą wielu nowoczesnych technologii. Poznaj je z Kaizen Media i ożyw swój image!
Back to Top
Close Zoom
Context Menu is disabled by theme settings.
Masz pytanie? Zadzwoń!