Film instruktażowy zamiast instrukcji obsługi

Zdarza Wam się bezsilnie rozkładać ręce po przeczytaniu instrukcji obsługi? No właśnie. O ileż łatwiej byłoby obejrzeć film instruktażowy, aby szybko skorzystać z zakupu…

Coraz gorsze instrukcje obsługi

Tnąc koszty, wytwórcy np. mebli dołączają kartki papieru, z tak ogólnikowym i niejasnym opisem kolejnych działań, że złożenie łóżka lub szafy zajmuje pół dnia.

Niewiele lepsi są producenci samochodów lub sprzętu AGD. Zrozumienie autorów instrukcji obsługi kończy się zazwyczaj wizytą na YouTube. Platforma aż roi się od tutoriali i filmów instruktażowych. Nagrały je osoby, które podobnie jak my, nie były w stanie same poradzić sobie z wymianą, instalacją czy uruchomieniem świeżo zakupionego urządzenia.

W skrajnych przypadkach niechęć do producenta kończy się na jednym zakupie. Aby uniknąć takiej sytuacji i dać sobie szansę na dalszą relację z klientem, utrzymanie go w lejku sprzedażowym firmy decydują się na nagranie filmu instruktażowego. Opublikowany w Internecie tutorial odciąża pracowników, pozwala bezobsługowo poprowadzić nabywcę krok po kroku do szczęśliwego finału i satysfakcji z zakupu, dając nadzieję na dalszą relację z marką.

Film instruktażowy – dla kogo? 

Odpowiedź jest prosta. Dla każdej firmy, której produkt nie działa od razu po rozpakowaniu. Gdzie tzw. unboxing jest najłatwiejszą czynnością, a dalej potrzebna jest wiedza lub cierpliwe zapoznanie się z instrukcją obsługi. Tak aby produktu nie uszkodzić złą eksploatacją, bądź co gorsze – nie wyrządzić krzywdy osobom trzecim, w następstwie jego wadliwego użytkowania.

Kaizen Media realizuje filmy instruktażowe od lat. Dla Klienta zaprzyjaźnionej agencji Design PR przygotowaliśmy samouczka wideo, który w sposób prosty i krok po kroku prowadzi osoby odpowiedzialne za czystość w salonach firmowych jednego z operatorów telekomunikacyjnych przez proces montażu i eksploatacji urządzenia do dezynfekcji powietrza. 

Samouczki wideo dla branży IT

Branża IT jest pragmatyczna i korzysta z filmów instruktażowych. Marketerzy i sprzedawcy dobrze wiedzą, że to najbardziej efektywny sposób na niekończące się maile oraz telefony z prośbą o pomoc przy konfiguracji sprzętu.

Dwa dni zdjęciowe z użyciem greenscreen w biurze Klienta i blisko dwa tygodnie postprodukcji trwały prace nad cyklem filmów instruktażowych dla renomowanego dystrybutora produktów profesjonalnych Huawei w Polsce.

Tutoriale Kaizen Media

pozwalają specjalistom S4E niejako z automatu wyjaśniać partnerom handlowym jak poprawnie skonfigurować wysokiej klasy sprzęt do backupu danych. Edukacyjne materiały wideo są zawieszone w Internecie i zainteresowani mogą w każdej chwili obejrzeć interesujący ich film instruktażowy.

Wideo poradnik podbija smak!

W 2019 roku Kraków został wybrany Europejską Stolicą Kultury Gastronomicznej. Na zlecenie Urzędu Miasta Krakowa, Kaizen Media we współpracy z Mistrzem Kuchni Adamem Chrząstowskim zrealizowało niezwykły cykl wideo poradników kulinarnych.

Filmy instruktażowe z serii „Krakowskie Menu Stołeczne” są dostępne na YouTube i pomogą każdemu z Was, samemu przygotować 8 dań typowych dla Krakowa i Małopolski. Zobaczcie sami – o wiele łatwiej zrealizować wymagające przepisy kulinarne gdy się je ogląda, niż gdy się je czyta. Smacznego!

Film instruktażowy to coraz częściej skuteczny sposób na odciążenie własnych pracowników. To także nieoceniona pomoc dla partnerów handlowych i narzędzie dla sprzedawców. Wreszcie atut wizerunkowy w oczach Klientów, którzy doceniają tak profesjonalne podejście do swoich pytań i wątpliwości.  

Back to Top
Close Zoom
Context Menu is disabled by theme settings.
Masz pytanie? Zadzwoń!