Film na stronę www – zasady i porady

Każda szanująca się firma czy instytucja jest obecna w Internecie. Film na stronie www lub cover video na Facebooku „na dzień dobry” angażują uwagę Internauty. Kaizen Media produkuje atrakcyjne i nowoczesne filmy na strony internetowe, w myśl zasady że pierwsze wrażenie robi się tylko raz!

Jaki film na stronę internetową?

  • lekki – maksymalnie kilka MB, aby strona internetowa się szybko ładowała. W przeciwnym razie będzie gorzej indeksowana przez Googlebota (robota wyszukiwarki Google) i filmik zaszkodzi SEO strony. Wagę pliku możecie „odchudzić” jego kompresją, czyli zmniejszeniem bitrate (przepływności)
  • krótki – maksymalnie 30 sekund. Filmik na stronie www ma być przystawką, a nie daniem głównym.
  • bez dźwięku – nikt nie lubi nagłej i zaskakującej eksplozji decybeli. Ani osoba otwierająca stronę, ani osoby znajdujące się w pobliżu (w biurze, czy w środkach komunikacji). Podobno niektóre przeglądarki internetowe również nie lubią stron „z muzyką z urzędu” 🙂
  • zapętlony – nasz film na stronie głównej nie może się po prostu skończyć. Byłoby nudno 😉 A w pętli (loop) cieszy oko i komunikuje to czego chcemy tak długo jak Internauta nie przejdzie do kolejnych sekcji strony głównej czy podstron.

Rozdzielczość filmu na stronę www

Komputery, laptopy, tablety i telefony komórkowe – to na nich zdecydowana większość osób na świecie przegląda strony internetowe. Aby na tych wszystkich urządzeniach strona www wyświetlała się poprawnie musi dostosować się do okna przeglądarki. A jego wielkość jest przecież inna na telefonie komórkowym, a inna na laptopie. Strona internetowa musi być zatem responsywna.

Film na stronę www w wersji mobile, do wyświetlania na telefonach komórkowych

Najlepsza rozdzielczość dla stron www na desktop (komputery, laptopy, tablety) to jak w TV: „rozdzielczość pozioma” – 1920×1080 pikseli, Najlepsza rozdzielczość dla stron www na mobile (telefony komórkowe) to „pion” czyli 1080×1920 pikseli. Należy jednak pamiętać, że skalowanie nie odbywa się automatycznie i pionowy film na stronę www musi pokazywać to co najważniejsze w środku kadru!

Kaizen Media buduje responsywne strony internetowe

Jedną z naszych realizacji jest strona internetowa Info-Tel. Jeśli klikniecie w link i przejdziecie do strony zobaczycie nasz film na stronę www w wersji według wytycznych, czyli bez dźwięku. To co rekomendujemy Klientom, to od razu drugą wersję: filmu z licencjonowaną ścieżką dźwiękową, do emisji w największej telewizji świata czyli w YouTube.

Film na stronę www w wersji desktop, do wyświetlania na komputerach, laptopach i tabletach

Taki film może niezależnie wspierać organiczne SEO, bo wyniki wyszukiwania z YouTube często są wyświetlane w TOP-10 wyników wyszukiwania Google! Dwie pieczenia na jednym ogniu 🙂

Budujemy strony www, produkujemy animacje 2D/3D, filmy na strony internetowe oraz na potrzeby kampanii CPC (YouTube Ads, Facebook Ads, LinkedIn Ads). Zapraszamy do współpracy!

Back to Top
Close Zoom
Context Menu is disabled by theme settings.
Masz pytanie? Zadzwoń!