Showreel, czyli nowoczesna wizytówka twórcy

Showreel to krótki film pokazujący najlepsze prace artysty lub firmy. To swoiste „the best of” aktorów, reżyserów, montażystów, animatorów, operatorów kamer, grafików i wielu innych zawodów związanych z branżą filmową i reklamową. Celem showreel jest zaprezentowanie pełnego spektrum umiejętności i doświadczenia potencjalnym klientom i pracodawcom.

Jak stworzyć showreel ?

Tworzenie showreel może być czasochłonne, ponieważ trzeba wybrać najlepsze prace, zmontować je w jedną całość i udostępnić je w formie filmu. Ważne jest, aby showreel był krótki i atrakcyjny wizualnie, ponieważ będzie to pierwsze wrażenie, jakie zrobi na potencjalnych klientach. A pierwsze wrażenie robi się tylko raz 🙂

Showreel Kaizen Media dla Best Image

Zaleca się również dodanie krótkiego opisu lub napisu, który opowie o doświadczeniu i kwalifikacjach bohatera showreela. W przypadku showreel dla aktorów, ważne jest, aby wybrać najlepsze i najbardziej charakterystyczne role, które pokazują ich umiejętności aktorskie. A wszystko po to, aby zwiększyć szanse na angaż. Podobnie jest zresztą w przypadku grafików, montażystów czy operatorów kamer. Showreel ma zrobić dobre wrażenie na potencjalnych klientach i pracodawcach.

Showreel a portfolio – czym się różnią?

Showreel i portfolio to dwa różne pojęcia, które są często używane w branży filmowej i reklamowej.

Portfolio to zbiór prac, które prezentują umiejętności i doświadczenie artysty lub firmy. Może to być zbiór zdjęć, filmów, rysunków lub innych dzieł sztuki. Celem portfolio jest pokazanie pełnego zakresu umiejętności i doświadczenia, a nie tylko najlepszych prac.

Showreel natomiast to krótki film, który prezentuje najlepsze prace artysty lub firmy. Jest bardziej dynamiczny i atrakcyjny wizualnie niż portfolio, ponieważ skupia się tylko na najlepszych przykładach.

Showreel Kaizen Media dla ArtSize

Koszt showreela

Koszt montażu showreela zależy od wielu czynników, takich jak doświadczenie montażysty, czas trwania showreel, ilość materiału do montażu, efekty specjalne.

W Kaizen Media realizujemy showreele z materiałów Klienta, lub sami możemy je stworzyć (nagrania wideo). Cena showreel zaczyna się od 1500 zł (montaż materiałów od Klienta, z dodaniem efektów VFX), ale może być wyższa w zależności od wymagań i poziomu skomplikowania projektu (np. zaawansowana animacja 3D)

Back to Top
Close Zoom
Context Menu is disabled by theme settings.
Masz pytanie? Zadzwoń!