Wideofilmowanie a filmowanie

Tylko kilka liter dzieli słowa wideofilmowanie i filmowanie. Z naszego punktu widzenia to jednak przepaść i dwa światy.

Kamerzysta na wesele

To jedno z najczęstszych zapytań w wyszukiwarce Google. Planujący wstąpić w związek małżeński pragną tą wyjątkową dla siebie chwilę uwiecznić nie tylko na zdjęciach. Film ślubny jest równie pożądaną pamiątką i trzeba przyznać, że na rynku są freelancerzy oraz firmy, których filmy ślubne są jakościowo na najwyższym poziomie, ocierając się wręcz o jakość kinową.  

To co nas nie kręci w wideofilmowaniu to dość powtarzalny scenariusz. Z Kościoła w 100%, a i teledyski ślubne nie rozpieszczają pod tym względem. Fabuła jaka jest – każdy wie, zakończenie łatwe do przewidzenia. Fajnie, że te produkcje zawsze kończą się happy-endem, czyli ślubem 🙂

Wideomarketing dla biznesu

W Kaizen Media nie chcemy skupiać się na pierwszym tańcu, pamiętać czy mamy zarejestrowane łzy babci oraz przebitki z tortem czy ukochanym psem. Zdecydowanie wolimy zdyskontować nasze doświadczenie dziennikarskie i filmowe, aby wspierać marketingowo małe, średnie i największe przedsiębiorstwa. Wiemy jak przełożyć cel marki na przekaz, w tym przypadku przekaz wizualny. Naszym hasłem firmowym jest: „Marki wygrywają obrazem!” Tę tezę, rok w rok potwierdzają najbardziej renomowane raporty branżowe. Wynika z nich jednoznacznie:

Wideo jest kluczowym narzędziem marketingu w Internecie.

To, że na wideo stawia YouTube, to oczywiste. Wszak to największa telewizja świata. Ale treści multimedialne coraz bardziej promują giganci Social Media jak Facebook, Instagram, TikTok czy LinkedIn. Obraz ruchomy skutecznie rzuca rękawicę wszechobecnemu, a przez to coraz mniej przyswajalnemu słowu pisanemu.

Filmowanie: to nas kręci! 

Filmy promocyjne, filmy korporacyjne, spoty reklamowe skuteczniej od innych form przekazu, zwracają uwagę na markę, jej produkty czy usługę. Ilu klientów, tyle wyzwań i różne scenariusze działań. To nas kręci! Filmy reklamowe Kaizen Media wzbogacamy o animacje 2D, animacje 3D, modele 3D. Zależy co chcemy osiągnąć naszym filmem. Czy ma on pomoc w rekrutacji nowych pracowników, czy może wprost wesprzeć sprzedaż? A może edukować i wówczas realizujemy poradnik wideo, tzw. tutorial.

Filmowanie z drona

Operatorzy pracujący dla Kaizen Media są zarazem licencjonowanymi pilotami dronów. Realizując zdjęcia do spotu reklamowego czy filmu promocyjnego bardzo często sięgamy po ujęcia z drona. W przypadku branży budowlanej czy turystycznej filmy z drona są nierzadko produktami końcowymi, klienci potrzebują tylko ujęć z perspektywy lotu ptaka.

Reasumując: jeśli szukacie kamerzysty na chrzest, wesele, studniówkę czy urodziny cioci to nie pomożemy. Pomoże Wujek Google, po wpisaniu frazy wideofilmowanie. Natomiast jeśli prowadzicie firmę i chcielibyście wypłynąć na szersze wody ze swoją ofertą to zachęcamy do skorzystania z opcji: wideomarketing i filmowanie! Ale uwaga…

Filmowanie telefonem komórkowym

Choć producenci telefonów komórkowych nieustannie udoskonalają swoje produkty i kamery w najdroższych modelach rejestrują już obraz w rozdzielczości nawet 8K, często także w wysokim klatkażu (aby móc w postprodukcji zwolnić je i uzyskać efekt slowmo) to żadne z tych urządzeń nie dorówna aparatom czy kamerom z optyką filmową. Tak jak nigdy Fiat Multipla nie przebije wdziękiem Maserati 🙂

Prawie każdy wie jak nakręcić film komórką. Kręcąc sobie filmiki z wakacji na fejsa, filmy z komórki są jak najbardziej na miejscu. Natomiast w komunikacji profesjonalnej, produkcje z telefonu: bez odpowiedniej rozpiętości tonalnej, płytkiej głębi ostrości, bez dobrej jakości dźwięku mogą tylko zaszkodzić wizerunkowi marki. 

Dobry film, a tani film reklamowy

Oferujemy w Kaizen Media dobre filmowanie i tanie filmowanie. To naprawdę da się pogodzić!

Wiemy jak nakręcić spot reklamowy za dziesiątki tysięcy złotych, ale także potrafimy wesprzeć firmy, których budżet to maksymalnie 1500-2000 zł. Serio, sprawdźcie sami! Oczywiście, nie będzie to produkcja filmowa w hollywoodzkim stylu, ale bądźcie pewni że nie tylko nie przyniesie Wam wstydu, to z pewnością pomoże w pozyskaniu nowych klientów.

Back to Top
Close Zoom
Context Menu is disabled by theme settings.
Masz pytanie? Zadzwoń!