Streaming online czyli transmisje na żywo w Internecie

Streaming online, czyli transmisje na żywo w Internecie są narzędziem, z którego coraz powszechniej korzystają nasi klienci. Kaizen Media oferuje wielokamerowe realizacje na żywo na terenie całej Polski.

Debata, webinar, konferencja: najwygodniej na żywo w Internecie!

Transmisja na żywo z debaty Backup Day z Fast IT

Najbardziej świadome marketingowo firmy dobrze wiedzą, że dzielenie się wiedzą to skuteczny sposób pozyskiwania nie tylko leadów, ale wręcz klientów.

Dobrym sposobem jest zatem organizowanie dla potencjalnych zainteresowanych darmowych debat czy webinarów, podczas których eksperci firmy mogą szerzej opowiedzieć o oferowanych rozwiązaniach czy produktach.

O unikalnych cechach i funkcjonalnościach, których na próżno szukać u konkurencji.

Najlepszą formą realizacyjną webinaru czy debaty jest streaming online. Wizerunkowo potwierdzaja prestiż marki, a zarazem pozwala uczestnikom transmisji na żywo w Internecie na aktywne uczestniczenie w wydarzeniu, interakcję choćby na czacie z prowadzącym/-mi.

Streaming online dla branży IT

Najczęściej realizacje transmisji internetowych zlecają nam firmy z branży informatycznej. Specjaliści IT chętnie korzystają z korzyści jakie niesie streaming online, czyli z możliwości opowiadania, pokazywania i edukowania uczestników spotkań na żywo w Internecie.

Ostatni streaming online przeprowadziliśmy dla renomowanej firmy Exclusive Networks. 

Kaizen Media: wielokamerowe transmisje na żywo 

Ponieważ debatę prowadziło tylko dwóch prelegentów, postanowiliśmy zrealizować tę transmisję na żywo na trzy kamery. Dwa blany bliskie i plan ogólny. Do streamingu online używamy kamer Blackmagic URSA lub aparatów Panasonic GH5. W zależności od szybkości łącza przeprowadzamy transmisje na żywo w Internecie w jakości Full HD lub 4K. Możliwości techniczne pozwalają nam w zasadzie na nieograniczoną liczbę kamer.

Jeśli event wymaga więcej niż osiem, wówczas podpinamy drugi mikser. A jeśli kilkanaście kamer okazałoby się za mało 🙂 to wowczas korzystamy z wozu realizacyjnego z jeszcze większą liczbą wejść.

Streaming online dla Exclusive Networks

Transmisje na żywo na Facebooku i YouTube 

A gdzie tę transmisję będzie można zobaczyć? To pytanie zadaje wielu klientów, planujących streaming online. Odpowiedź jest najlepsza z możliwych: tam, gdzie codziennie przesiadują wszyscy! Czyli w mediach społecznościowych.

Rekomendujemy osadzenie odtwarzacza z transmisją na żywo z wydarzenia nie tylko na stronie internetowej, ale przede wszystkim na YouTube i na Facebooku.

To wydatnie wesprze zasięgi i social selling marki. Na wspomnianych platformach z łatwością można skonfigurować intrygujące zaproszenie na konkretne wydarzenie na żywo (webinar, konferencję czy debatę), które firma roześle do znajomych i nie tylko. YouTube i Facebook pozwalają też na łatwą i bezpośrednią interakcję z widzami. W przypadku transmisji na żywo na YouTube, tuż po jej zakończeniu, całość nagrania jest od razu dostępna dla osób, które nie mogły śledzić jej na żywo.

„Jak nas widzą, tak nas piszą”

O ile na spotkania wewnątrz organizacji czy narady zespołowe jak najbardziej nadają się komunikatory typu Zoom, Microsoft Teams, Google Meet czy BlueJeans o tyle odradzamy je do profesjonalnej komunikacji na zewnątrz, do klienta. Przeciętna jakość obrazu (z kamer wbudowanych w komputerach lub telefonach), a zwłaszcza dźwięku nie wystawia najlepszego świadectwa marce.

Kaizen Media realizuje transmisje na żywo w Internecie oraz produkuje filmy reklamowe na terenie całej Polski.

Back to Top
Close Zoom
Context Menu is disabled by theme settings.
Masz pytanie? Zadzwoń!