Montaż filmu z materiałów klienta

Montaż filmu to dla nas chleb powszedni. Masz swoje zdjęcia, slajdy, filmiki? I potrzebujesz scalić je w całość? Świetnie się składa:)

Filmowanie komórką to za mało

Czasu się zmieniają na naszych oczach, niemal z dnia na dzień. Do nadawania własnych multimedialnych treści reklamowych nie potrzebujemy już telewizji! W dobie Internetu sami staliśmy się nadawcami. Nasze spoty reklamowe, filmy reklamowe mogą promować nas całą dobę na stronach internetowych, czy w Social Media (Facebook, LinkedIn, Tik-Tok).

Wystarczy założyć konto na YouTube i uruchomić kanał w tej największej „telewizji świata” aby ze swoją ofertą trafić do klientów lokalnie i globalnie. A że obecnie już prawie każdy ma telefon komórkowy z gorszą lub lepszą wbudowaną kamerą, to dodatkowo sami możemy rejestrować to co chcemy i potrzebujemy.

Filmik z komórki – to widać

Problemem są jedynie ograniczenia: estetyczne i sprzętowe. Nawet najlepszy telefon komórkowy nie dorówna jakością obrazu aparatom i kamerom z wymienną optyką. Inna plastyka, inna głębia ostrości – słowem inny świat. I to widać, to robi zasadniczą różnicę! Sprawia, że nawet laik „na oko” odróżni produkcję profesjonalną od tej „po taniości”. A przydałaby się jeszcze stabilizacja, aby ujęcia „z ręki” nie przyprawiały widza o nudności 🙂

Drugim poważnym ograniczeniem jest fakt, że o ile każdy w Polsce jest filmowcem, podobnie jak trenerem reprezentacji czy ekspertem od zdrowia i ekonomii, o tyle nie każdy jest urodzonym montażystą

Jak zmontować film?

Aby zmontować film, trzeba mieć minimum wiedzy jaką rządzi się montaż i postprodukcja oraz wydajny sprzęt (nasze aparaty i kamery nagrywają 4K, pliki sporo ważą…) Potrzebny jest komputer z odpowiednio dużą pamięcią RAM i szybkim procesorem. 

I tu rodzi się pytanie? Czy jest sens inwestować tysiące złotych w sprzęt, który użyjemy raz, może kilka. Program do montażu to jedno. Trzeba jeszcze wiedzieć jak go obsłużyć 🙂 O wiele szybciej i prościej jest powierzyć montaż filmu specjalistom.

Zdalny montaż filmu

W naszym przypadku wszystko może odbyć się bezkontaktowo (szczególnie praktyczne w dobie wszelkich pandemii). Wystarczy że Klient prześle nam mailem wytyczne, a swoje materiały filmowe wgra do przygotowanego dla niego folderu w chmurze. Nasz montażysta pobiera materiały, wgrywa do programu montażowego i za 2-3 dni Klient dostaje do kolaudacji pierwszą wersję swojego filmu. Z licencjonowaną muzyką przykładowo na pole eksploatacji Internet i/lub z lektorem z licencją na płatne kampanie CPC.

Montaż filmu na potrzeby kampanii YouTube Ads

Kaizen Media ma zaszczyt wspierać marketingowo w Internecie jednego z największych małopolskich operatorów logistycznych, firmę KMC-Services. Na potrzeby prowadzonej przez nas kampanii YouTube Ads przygotowaliśmy dla tego zaprzyjaźnionego Klienta dwie kreacje.

Trwający 6 sekund Bumper Ad i 30-sekundowy spot zrealizowaliśmy w całości na bazie archiwalnych materiałów filmowych, dostarczonych przez KMC-Services.

Spot KMC-Services w kampanii YouTube Ads
Bumper Ad KMC-Services w kampanii YouTube Ads

Montaż filmu z materiałów Klienta lub na bazie stocków

Gdy tylko budżet i czas pozwalają, rekomendujemy jednak filmowanie pod konkretne kampanie reklamowe (różnią się długością i rozdzielczością obrazu). Dobrze zoptymalizowane kampanie CPC pozwalają uzyskać spore zasięgi i dużą liczbę wyświetleń.

Montaż filmu to jedna z najprostszych pozycji w naszej ofercie. Z materiałów Klienta i/lub z pomocą stocków jest także jedną z najtańszych opcji na nowoczesny i efektowny spot reklamowy. Kaizen Media realizuje zdjęcia z drona, wszelkiego rodzaju filmy promocyjne oraz animacje reklamowe.

Back to Top
Close Zoom
Context Menu is disabled by theme settings.
Masz pytanie? Zadzwoń!